Spaliliśmy knajpę, aby zbudować nową.
Mnie osobiście idea grania lokalnymi promkami się nie podobała i nie podoba. Kiedyś z Pinkolem zastanawialiśmy się co stoi przeciw przygotować sobie calusieńki deck na niby promkach z jedną i tą samą ilustracją na każdej karcie (np. 80 razy Hida Kisada), oczywiście bez game textu (bo są przecież takie promki), tylko z nazwą poszczególnych kart. Oryginalne karty trzymamy w plecaczku jak gdyby co a przeciwnik dostaje korby.
Kempy, Arkhon... i tu wychodzi podstawowa kwestia. LCG z CCG wspólne mają jedynie to, że jedno i drugie to gra karciana. Ale w kwestii sposobu wydawania i mechaniki (oraz podejścia graczy, jak widać) to już dwie osobne byty (pomijam tu oczywiście temat fluffu itp.).Dlatego też chyba takie rozmowy nic nie wnoszą, bo jak było w CCG i jak graliście/gracie to jedna sprawa i jak najbardziej nie neguje tego. Ale to jak wygląda to w LCG i jak ludzie grają to też już inna sprawa.
Cytat: Seba_stian w 2017-09-22, 12:55Kempy, Arkhon... i tu wychodzi podstawowa kwestia. LCG z CCG wspólne mają jedynie to, że jedno i drugie to gra karciana. Ale w kwestii sposobu wydawania i mechaniki (oraz podejścia graczy, jak widać) to już dwie osobne byty (pomijam tu oczywiście temat fluffu itp.).Dlatego też chyba takie rozmowy nic nie wnoszą, bo jak było w CCG i jak graliście/gracie to jedna sprawa i jak najbardziej nie neguje tego. Ale to jak wygląda to w LCG i jak ludzie grają to też już inna sprawa. Nigdzie nie twierdziłem inaczej, nie sądzę też aby trza było te same zasady co w ccg, aplikowac w lcg. To są inne zupełnie formaty, Kempy chciał Ci tylko wytłumaczyć przyzwyczajenie myśleniowe "starych wyjadaczy ccg".Rozmowy często mogą coś wnieść, o ile obie strony pragną się dobrze zrozumieć.
Zgadzam się i rozumiem Ja w sumie chyba podobnie próbuję przekazać jak sytuacja wygląda w lcg. Ale czasem nie wiem czy potrafię to dobrze ubrać w słowa A Kempy sam w sobie niestety tyle narzeka, że często (nieświadomie) nastawiam się w jeden sposób na jego odpowiedzi Bardzo nie lubię takiego podejścia, dlatego może tak to wychodzi
Wybacz, ale to jest tak dziecinne i głupie, że aż ciężko się do tego odnieść :/Uwierz mi, że nie zagrałbyś czymś takim na żadnym turnieju Już pomijając fakt, że nie wyobrażam sobie osoby, która by z czymś takim na turniej przyszła
Cytat: Seba_stian w 2017-09-22, 12:55Wybacz, ale to jest tak dziecinne i głupie, że aż ciężko się do tego odnieść :/Uwierz mi, że nie zagrałbyś czymś takim na żadnym turnieju Już pomijając fakt, że nie wyobrażam sobie osoby, która by z czymś takim na turniej przyszła Głupie jest niestety to że nie ma przepisów które ci tego zabraniają - jeśli inny grają nieoficjalnymi promkami i wszystko jest ok, to dlaczego Ty nie możesz? Pinkol nie takie błazeństwa robił.
Cytat: bigrat w 2017-09-22, 14:26Cytat: Seba_stian w 2017-09-22, 12:55Wybacz, ale to jest tak dziecinne i głupie, że aż ciężko się do tego odnieść :/Uwierz mi, że nie zagrałbyś czymś takim na żadnym turnieju Już pomijając fakt, że nie wyobrażam sobie osoby, która by z czymś takim na turniej przyszła Głupie jest niestety to że nie ma przepisów które ci tego zabraniają - jeśli inny grają nieoficjalnymi promkami i wszystko jest ok, to dlaczego Ty nie możesz? Pinkol nie takie błazeństwa robił.Może jakichś turniejowych "oficjalnych" zakazów nie ma. Ale uwierz mi, że żaden organizator turnieju by na to nie pozwolił. Jak i żaden gracz po drugiej stronie stołu
Ocho widzę pędzenie dramy z niczego ciąg dalszy, kempy masz folowerów
Legal ProductsPlayers may use only official A Game of Thrones: The Card Game components in tournament play, with the following exceptions for third-party replacements:x Tokens that do not obscure card informationDetermining the legality of any questionable third-party tokens is the marshal’s responsibility. Proxies of cards are not allowed unless used under the rules of “Lost and Damaged Cards” on page 4. All A Game of Thrones: The Card Game components are legal for Standard Play tournaments.
Nie ma jeszcze zasad turniejowych dla L5R, ale patrząc do dokumentu dla AGoT 2.0 widzimy:CytujLegal ProductsPlayers may use only official A Game of Thrones: The Card Game components in tournament play, with the following exceptions for third-party replacements:x Tokens that do not obscure card informationDetermining the legality of any questionable third-party tokens is the marshal’s responsibility. Proxies of cards are not allowed unless used under the rules of “Lost and Damaged Cards” on page 4. All A Game of Thrones: The Card Game components are legal for Standard Play tournaments.
Co do wersji językowych to nie mogę nic znaleźć, niech mnie ktoś oświeci. Wcale bym się nie zdziwił gdyby FFG miało na to to wywalone.
Cytat: kempy w 2017-09-24, 12:06Co do wersji językowych to nie mogę nic znaleźć, niech mnie ktoś oświeci. Wcale bym się nie zdziwił gdyby FFG miało na to to wywalone.Nie chce mi się szukać , ale wszystkie są legalne. W końcu wszystkie sprzedaje FFG.